Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /misiestudio.pl/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Projekt okładki - Śladami Żydów Lubelszczyzna | WidziMisie

Śladami Żydów Lubelszczyzna

„Śladami Żydów na Lubelszczyźnie” to projekt społeczno-edukacyjny, który ma na celu zbadanie, udokumentowanie i przybliżenie mieszkańcom miasteczek Lubelszczyzny wielokulturowego dziedzictwa ich miejscowości, ze zwróceniem szczególnej uwagi na dzieje zamieszkujących miasteczka społeczności żydowskich. Pamięć o wielokulturowym dziedzictwie i tradycji odchodzi obecnie wraz z najstarszymi mieszkańcami i niszczejącymi zabytkami. Przez ponad 50 lat komunizmu w Polsce obecność Żydów w tym kraju zacierała się, lub była zacierana. Zabytki kultury żydowskiej są w  złym stanie, co wynika w dużej mierze z braku edukacji. W ramach programu jest  badana i opisywana historia i dziedzictwo kulturowe Żydów w 100 miastach i miasteczkach Lubelszczyzny. Zebrane informacje są upowszechniane za pośrednictwem publikacji internetowych, publikacji książkowej i cyklu działań edukacyjnych.

Projekt okładki ksiązki pod tytułem: „Śladami Żydów Lubelszczyzna”.
Projekt zrealizowany dla Studia Format.

Strona korzysta z plików cookies. Jeżeli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Zamknij
x